Ogrody Światła w Zamku Książ przyciągają tysiące turystów!

Odwiedź magiczne ogrody Księżnej Daisy i razem z nią udaj się na wielki bal! Zamek Książ będzie zimową porą czarował światłem dzięki naszej instalacji!

Jest to z pewnością jeden z ciekawszych projektów, jakie w tym roku zrealizowaliśmy. Zamek Książ to magiczne miejsce z bardzo ciekawą historią, której podkreślenie sprawiło naszym projektantom wiele przyjemności! Architektura samych ogrodów okazała się bardzo wdzięcznym materiałem wyjściowym, na którego kanwie powstały wszystkie najważniejsze elementy projektu – pięknie ozdobione fontanny, taras wodny tętniący życiem, magiczne kaskady oraz ukochane przez Księżną Daisy kwiaty oraz sama sala balowa z spektaklem świetlnym skomponowanym pod klasycznego walca. Wszystko tworzy klimat magicznej podróży w świat dano miniony, ale wciąż żywy i inspirujący.

Montaż dekoracji wymagał niezwykłej precyzji i ostrożności – szczególnie w przypadku nasadzanych na fontanny iluminacji, których system montażowy zatwierdzony musiał zostać przez konserwatora zabytków, by zagwarantować pełną bezinwazyjność naszych rozwiązań.

Efekt finalny przerósł jednak oczekiwania wszystkich. Ogrody Światła to ponad 100 tys. punktów świetlnych ułożonych w piękne, kręte figury i wzory – wysokie kwiaty, tańczące pary i samą Księżną Daisy. Dodatkowo cały ogród pulsuje życiem – fontanny rozbłysły kaskadami spływającego z nich światła, taras wodny zyskał nowe życie i odbywa się tam tak naprawdę niezależny świetlny spektakl z grą ciepłego i zimnego światła, a z zabytkowych kaskad znów spłynęła życiodajna, magiczna woda.

Nic więc dziwnego, że od otwarcia w dniu 8 listopada ogrody Zamku Książ odwiedziło już ponad 6 tys. turystów. Wydarzenie odbiło się szerokim echem w regionalnych i ogólnopolskich mediach, a zdjęcia przystrojonej sali balowej obiegają świat.

Fot.: Zamek Książ, 2019